آخرین اخبار
اخبار > نتایج جالب درباره انتقال "استرس"
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 302463
 کل بازدید : 1075582
 


 

زمان انتشار خبر: ٠٨:٠٤ / 1392/11/29        کد:٣٤٥٧٦٢     

نتایج جالب درباره انتقال "استرس"

نتایج جالب درباره انتقال "استرس"

 

دانشمندان هشدار می‌دهند که استرس می‌تواند در برخی افراد به شدت مسری باشد و به دیگران منتقل شود و به همین دلیل لازم است تا این افراد روش کنترل استرس در خود را بیاموزند.

 
 

 

داشتن استرس به ویژه در دوران بارداری می‌تواند خطرات مختلفی را متوجه مادر و نوزاد نماید. 
 گفتنی است، براساس تحقیقات جدید استرس در دوران بارداری در مادر حالت مسری دارد و حتی می‌تواند به نوزاد نیز منتقل شود و او را دچار استرس پس از تولد نماید. 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، این نتایج براساس تحقیق بر روی حدود ۶۹ مادر باردار و رصد ضربان قلب آن‌ها و نوزادشان و همینطور وضعیت خلقی نوزادان بدنیا آمده و در آینده به دست آمده است. 
دانشمندان دریافته‌اند، حتی نوزادان تازه به دنیا آمده می‌توانند استرس والدین و به ویژه مادر خود را حس کنند و متناسب با آن واکنش به صورت گریه و یا حتی افزایش ضربان قلب پیدا کنند. 
دانشمندان معتقد هستند که نوزادان به وقت به صدای والدین لحن گفتار و تغییر چهره آن‌ها حساس هستند و می‌توانند واکنش‌های منفی را به سرعت تشخیص دهند. 
نوزادان حتی می‌توانند بوی استرس را از اطرافیان خود احساس کنند به همین دلیل پزشکان توصیه اکید به کنترل احساسات و به ویژه استرس در والدین دارند زیرا استرس در سنین خردسالی می‌تواند پیامدهای روحی و جسمی در کودکان و حتی تا سنین بزرگسالی آن‌ها از خود به جای بگذارد. 

 

پیوست:

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: