آخرین اخبار
اخبار > کتاب «مباحث خانواده و روابط زن و مرد» از دیدگاه شهید مطهری منتشر شد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 276290
 کل بازدید : 994532
 


 

زمان انتشار خبر: ٠٧:٤٣ / 1394/11/11        کد:٤٧٩٨٠٧     

کتاب «مباحث خانواده و روابط زن و مرد» از دیدگاه شهید مطهری منتشر شد

کتاب «مباحث خانواده و روابط زن و مرد» از دیدگاه شهید مطهری منتشر شد

 

کتاب «مباحث خانواده و روابط زن و مرد» از دیدگاه شهید مطهری منتشر شد

 
 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ؛ جلد سوم این مجموعه کتاب با عنوان فرعی « مباحث خانواده و روابط زن و مرد »، شامل بحث پیرامون گفتارهای شهید مطهری در کتاب‌های « نظام حقوق زن در اسلام، اخلاق جنسی و مسأله حجاب » می‌باشد که توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادقعلیه‌السلام  و به اهتمام مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید منتشر شد.

 

احیای حقوق و جایگاه زن در جامعه به نحوی که لطمه‌ای به شأن و جایگاه خانواده نزند. از مهم‌ترین دغدغه‌های انقلاب اسلامی بوده؛ به تعبیر مقام معظم رهبری، دربارۀ احقاق حقوق و جایگاه زن در جامعه لازم است کار فرهنگی بزرگی انجام گیرد؛ به گونه‌ای که اگر فضای فرهنگی جامعه در زمینۀ مسائل زن و خانواده ، شفاف شود و احکام اسلامی و نظرات قرآنی در این زمینه روشن گردد، راه برای رسیدن بانوان کشور به آن نقطه‌ای که برای یک زن، آرمانی و غایت مطلوب است، هموار خواهد شد.

 

در این کتاب تلاش می‌شود تا با تأملاتی پیرامون اندیشه‌های شهید مطهری، به نقد مبانی غرب در زمینۀ آزادی زن و تساوی حقوق زن و مرد، و تبیین این مباحث در نظام فکری اسلامی پرداخته شود تا در حد توان، خطوط کلی الگوی اسلامی در تحلیل مسائل زن و خانواده ترسیم گردد.

 

این کتاب در ۲۰۸ صفحه و به قیمت ۱۰,۰۰۰ تومان در زمستان ۹۴ منتشر شده است.

 

برای تهیۀ این کتاب و دانلود بخشی از آن می‌توانید به سایت مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید مراجعه یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۴۸۶۰۸۴، ۰۲۱۶۶۴۸۶۱۲۰ و ۰۹۱۰۹۸۰۵۰۵۵ تماس حاصل فرمائید.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :

پیوست:

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: