آخرین اخبار
اخبار > وزارت علوم به سامان رسید/ تسلیت جامعه دانشگاهی به سردار سلیمانی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 301966
 کل بازدید : 1072574
 


 

زمان انتشار خبر: ١١:٠١ / 1396/08/16        کد:٥٣٠١١٦     

آموزش عالی در هفته‌ای که گذشت

وزارت علوم به سامان رسید/ تسلیت جامعه دانشگاهی به سردار سلیمانی

 

وزیر علوم پس از گذشت حدود ۳ ماه از آغاز دولت مشخص شد و دانشگاهیان بالاخره در هفته گذشته صاحب کرسی عالی وزارت علوم در دولت دوازدهم را شناختند.

 
 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، هفته گذشته جلسه رأی اعتماد به وزیر علوم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و منصور غلامی توانست از نمایندگان مردم رأی اعتماد گرفته و بر مسند عالی وزارت علوم بنشیند.

روز یکشنبه غلامی از مجلس رأی اعتماد گرفت و صبح دوشنبه در میان استقبال کارکنان وزارت علوم به این وزارتخانه رفت و کلید اتاقش را تحویل گرفت.

روز دوشنبه نیز مراسم معارفه غلامی در وزارت علوم برگزار شد.

در مراسم معارفه منصور غلامی به عنوان وزیر علوم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور حکم وی را اعطا کرد. در مراسم معارفه وزیر علوم از محمد فرهادی و سید ضیا هاشمی تقدیر شد.

* تسلیت جامعه دانشگاهی به سردار سلیمانی

در پی درگذشت پدر سردار حاج قاسم سلیمانی، مسؤولان نهادهای علمی و آموزشی کشور با صدور پیام‌هایی به سردار سلیمانی تسلیت گفتند.

* انتصابات آموزش عالی

علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد طی حکمی حمیدرضا مقدم فر را به سمت مشاور رییس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در امور فرهنگی منصوب کرد.

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در احکام جداگانه‌‌ای نائب رئیس، دبیر و اعضای کمیسیون موارد خاص دانشگاه آزاد اسلامی را منصوب کرد.

در این احکام که از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صادر شد، علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به عنوان نائب رئیس و عضو کمیسیون موارد خاص، اسداله متاجی مدیر کل امور آموزشی و گسترش دانشگاه به عنوان دبیر و عضو و همچنین محمد صادق ضیائی مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه، حسین طباطبائی اصل مدیر کل حقوقی دانشگاه، امیررضا شاهانی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه و جواد علمائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به عنوان اعضای کمیسیون موارد خاص منصوب شدند.

منصورغلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب را برای مدت چهار سال دیگر در سمت رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ابقا کرد.

همچنین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی مسعود شمس بخش را به سمت مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم منصوب کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی ابوالفضل شمس را به عنوان مشاور ریاست دانشگاه و رئیس مرکز حراست منصوب کرد.

«محمدرضا ابن‌الدین حمیدی» جانشین رئیس بسیج اساتید کشور شد.

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی حکمی علی فقیه ملک مرزبان را به سمت مدیر کل دفتر تشریفات و پیگیری‌های ویژه منصوب کرد.

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد در حکمی جواد علمائی را به سمت سرپرستی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب منصوب کرد.

همچنین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی سید حمید سجادی را به سمت مدیر کل ورزش و تربیت بدنی این دانشگاه منصوب کرد.

رهبر همچنین در حکمی سید یعقوب زارعت کیش را به عنوان مدیرکل حوزه ریاست واحد علوم و تحقیقات معرفی و منصوب کرد.

* اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی سال 95 ابلاغ شد

سید محمد صاحبکار رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با سازمان امور مالیاتی، اطلاعات (2401) شرکت دانش‌بنیان که تا پایان سال 1395 در «کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان» تایید شده بودند، به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد که متعاقبا از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، طی بخشنامه شماره 107/96/200 مورخ 29/7/96 ، اسامی (2401) شرکت دانش‌بنیان مورد تایید کارگروه، به همراه مصادیق فعالیت‌های دانش بنیان آنها به ادارات کل امور مالیاتی در سطح کشور ابلاغ شد و برای همه ممیزان مالیاتی لازم الاجرا است.

وی توضیح داد: اطلاعات شرکت‌ها که در اختیار ادارات کل مالیاتی سراسر کشور قرار گرفته، صرفا تا انتهای سال مالی 1395 معتبر بوده و برای استفاده از معافیت‌های مالیاتی در سال‌های آتی، اطلاعات مورد نیاز بصورت سالیانه تکمیل و از سوی دبیرخانه کارگروه اعلام خواهد شد.

رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی، با اشاره به ماهیت در حال تحولِ نوآوری و تغییرات سریع فناوری گفت: شاخص‌های شناسایی شرکت‌های دانش بنیان و نیز فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان، هر ساله توسط کارگروه مورد بازنگری قرار می‌گیرد و در صورتی که تولید محصولی پس از چند سال بصورت عادی در بین شرکت‌ها رایج شده و پیچیدگی فنی آن کاهش یافته باشد، محصول از لیست مصادیق مورد تایید کارگروه خارج خواهد شد. لذا برخی از محصولاتی که در گذشته و بر مبنای فهرستهای قبلی مصوب کارگروه، مورد تایید بوده و از معافیت ها نیز بهره مند بوده، اکنون بر اساس ارزیابی مجدد از شمول معافیتها خارج شده اند.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ادامه داد: همزمان با استفاده شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان از معافیت‌های مالیاتی موضوع ماده (3) قانون، امکان برخورداری آنها از سایر معافیتهای مالیاتی مندرج در جدول شماره 6 اظهارنامه مالیاتی از جمله معافیتهای مالیاتی واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری نیز فراهم است.

صاحبکار بیان کرد: معافیت مالیاتی به همه درآمدهای شرکت‌های دانش بنیان تعلق نمی‌گیرد و صرفا درآمد ناشی از کالاها و خدمات دانش بنیان مشمول معافیت مالیاتی است، لذا مصادیق فعالیت‌های مربوط به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان بصورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد که خوشبختانه در بخش استعلام‌های سامانه اشخاص حقوقی سازمان امور مالیاتی قابل مشاهده و دسترس خواهد بود.

به گفته وی، با استفاده از ابزارهای دولت الکترونیک، سرعت و دقت در فرآیند اعمال معافیت مالیاتی افزایش می یابد. همچنین با ابلاغ رئیس سازمان امور مالیاتی، به منظور بررسی دقیق‌تر، پرونده مالیاتی شرکتهای دانش بنیان به گروه‌های ویژه ارجاع می‌شود. 

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی ادامه داد: تاکنون سازمان امور مالیاتی همکاری خوبی با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای اجرای کامل معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان داشته است که لازم است از توجه رئیس و سایر همکاران سازمان امور مالیاتی کشور بصورت ویژه تشکر شود.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیانی که سوالی درباره فرآیند معافیت مالیاتی داشته باشند می‌توانند با شماره تلفن83534 تماس بگیرند. همچنین ارائه مشاوره مالیاتی از طریق درخواست در سامانه bizservices.ir برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم است.

اطلاعات تکمیلی و متن کامل بخشنامه مربوط به معافیت مالیاتی سال مالی 95 و سایر مقررات مرتبط با معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان بر روی سامانه www.Daneshbonyan.ir قرار دارد. 

* پویش «هر زائر حسینی یک عکس»

ستاد اربعین قرارگاه شهید باقری بسیج دانشجویی با مشارکت دانشگاه‌های سراسر کشور پویشی بین‌المللی را به مناسبت پیاده روی ایام اربعین حسینی برگزار می‌کند.

در پویش بین المللی «لا_یسکن_دمی» هر یک از زائران حسینی با عکس گرفتن به همراه شعار «لایسکن دمی» و ارسال آن به نشانی ادمین کانال @layaskon این پیام را به جهانیان می رساند که خونی که در بستر زمان جاری است هیچ گاه آرام نگیرد تا آنکه انتقام از یزیدیان زمان گرفته شود.

همه زائران حسینی در سراسر جهان با زبان‌های مختلف می توانند به چند شیوه به این پویش بپیوندند.

هر یک از زائران باید با در دست داشتن پوستر شعار «لایسکن دمی» عکسی را در این قالب بگیرد و به نشانی ادمین کانال تلگرام این پویش ارسال کند.

زائران می‌توانند در هر موقعیتی از پیاده روی و سفر زیارتی خود هستند این کار را انجام دهند و بالافاصله عکس خود را ارسال کنند.

در طول مسیر پیاده روی با گرفتن عکس به این پویش بپیوندید.

مسئولان کاروان‌ها می‌توانند به صورت متمرکز برای کاروان خود به تعداد لازم از پوسترهای موردنظر تهیه کنند، برای این کار باید با دبیرخانه پویش ارتباط گرفته شود.

مسئولان کاروان‌ها و زائران می‌توانند روی یک کاغذ سفید هم شعار «لا یسکن دمی» را بنویسند و عکس را ارسال کنند.

حتی می‌توانید این شعار را روی کاغذ نوشته و پشت کوله خود بچسبانید. 

زائران می‌توانند عکس‌ها و محتواهایی با محوریت استکبارستیزی و وحدت اسلامی را در تلفن‌های همراه خود ذخیره کنند و به زائرین دیگر کشورها ارسال کنند.

خادمان موکب‌ها نیز می‌توانند با به همراه داشتن پوستر و بروشور و صحبت کردن راجع به مفاهیم مرتبط با شعار پویش و گرفتن عکس از افراد به پویش کمک کنند.

افرادی که تسلط به زبان‌های دیگر دارند موقع استراحت در موکب‌ها یا در حال پیاده روی در زمینه مفهوم شعار پویش و همبستگی و استکبارستیزی صحبت کنند.

داوطلبان برای هر گونه کمک و همکاری به پویش در قالب‌های مختلف و در کشورهای مختلف به آیدی کانال تلگرام پویش به نشانی @layaskon پیام دهند.

انتهای پیام/

پیوست:

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: