آخرین اخبار
اخبار > اصلاح تعرفه‌ حامل‌های انرژی در دولت در حال بررسی است
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 302443
 کل بازدید : 1075546
 


 

زمان انتشار خبر: ٠٩:١٩ / 1396/08/17        کد:٥٣٠١٧٦     

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

 محمدباقر نوبخت

اصلاح تعرفه‌ حامل‌های انرژی در دولت در حال بررسی است

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه از صدور مجوز احداث ۸ هزار مگاوات نیروگاه جدید با اعتبار ۶.۳ میلیارد یورویی خبر داد و گفت: برنامه ششم توسعه به دولت تأکید کرده نسبت به اصلاح تعرفه‌های حامل‌های انرژی اقدام کند و بررسی‌هایی در این باره در دولت در حال انجام است.

 
 

 محمدباقر نوبخت در اختتامیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با اشاره به اینکه لایحه بودجه 15 آذر به مجلس تقدیم خواهد شد، گفت: برای احداث 8 هزار مگاوات نیروگاه جدید، شورای عالی اقتصاد مجوز 6.3 میلیارد یورویی را تصویب کرد. 

وی افزود: سالانه حدود 700 میلیارد تا یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کافی نیست، پس باید از منابع دیگر سرمایه نیز استفاده شود. 

نوبخت با اشاره به اینکه شبکه توزیع برق نیاز به بازسازی دارد، گفت: به دستور رئیس‌جمهور، هیأت وزیران ملزم شد برای فعال‌سازی وزارت نیرو با وزیر جدید نیرو همراه باشد،در این راستا برای پرداخت بدهی وزارت نیرو در کوتاه مدت اقداماتی خواهد شد. 

وی در خصوص بودجه 97 گفت:‌ در این لایحه توجه ویژه‌ای به صنعت برق شده و همانطور که در برنامه دولت و برنامه پنج ساله توسعه آمده که باید بسترهای افزایش 5 هزار مگاواتی ظرفیت تولید سالانه برق را فراهم کنیم، به همین دلیل شورای اقتصاد با آگاهی از ضرورت سرمایه‌گذاری در این بخش، مجوز سرمایه‌گذاری به میزان 6.3 میلیارد یورویی را در صنعت برق تصویب کرد. 

نوبخت اضافه کرد: در سال گذشته مصمم شدیم 2200 میلیارد تومانی که از صنعت برق برای یارانه‌ها گرفته شد را برگردانیم و امسال هم این تصمیم را داریم. 

وی خاطرنشان کرد: برنامه ششم توسعه به دولت تأکید کرد تا نسبت به اصلاح تعرفه‌های حامل‌های انرژی اقدام کنند که در این خصوص بررسی‌هایی در دولت در حال انجام است. 

پیوست:

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: