آخرین اخبار
اخبار > درخشش دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 302030
 کل بازدید : 1072797
 


 

زمان انتشار خبر: ١٠:١٩ / 1396/09/08        کد:٥٣١٥٥٤     

درخشش دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی  سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت

درخشش دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان

 

مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان به میزبانی وزارت بهداشت، روز سه شنبه ۷ آذر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور وزیر بهداشت برگزار شد. نسرین خواجه علی و اعظم ابهری دانشجویان دانشگاه توانستند رتبه های برتر بخش های پژوهشی و ادبی این جشنواره را کسب کنند.

 
 

 

مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان به میزبانی وزارت بهداشت، روز سه شنبه ۷ آذر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور وزیر بهداشت برگزار شد. نسرین خواجه علی و اعظم ابهری دانشجویان دانشگاه توانستند رتبه های برتر بخش های پژوهشی و ادبی این جشنواره را کسب کنند.
در این مراسم که حجت الاسلام و المسلمین محمدیان مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه ها و دانشجویان سراسر کشور حضور داشتند، از برگزیدگان بخش های پژوهشی، ادبی، فناوری و بخش کتبی معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) تقدیر شد.
بر همین اساس نسرین خواجه علی دانشجوی مقطع دکتری آموزش پزشکی دانشگاه توانست رتبه دوم رشته تلخیص بخش پژوهشی و همچنین اعظم ابهری قزل احمد دانشجوی بهداشت دانشگاه رتبه دوم داستان نویسی را در بخش ادبی به دست آورده و برای دانشگاه افتخار آفرینی نمایند.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدیان مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: حضور در جمع دانشجویان و اساتید فعال قرآنی جای شکر دارد چرا که نورانیتی که در دل‌های شما به وسیله ارتباط با قرآن ایجاد شده، فضای آموزش عالی و دانشگاه‌های ما را معنوی و روشن می‌کند. وی اذعان داشت: در این جشنواره مشارکت چشمگیر دانشجویان و اساتید را شاهد بودیم و این مشارکت فزاینده ستودنی است. البته خیلی دیگری از جامعه دانشگاهیان نیز با قرآن مانوس هستند اما فرصتی برای آنها برای حضورشان در این رویداد بزرگ قرآنی فراهم نشد.
دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت نیز در مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور ضمن تقدیر از داود میرباقری کارگردان آثار دینی در صدا و سیما، اظهار داشت گفت: از همه دوستانی که در برگزاری مراسم مشارکت داشتند، سپاسگزارم و از حضور استاد داود میرباقری نیز تشکر می‌کنم.
وزیر بهداشت با بیان این که امیدوارم قرآن در زندگی مردم و در عرصه جامعه حضور پررنگ‌تری داشته باشد، گفت: خوشبختانه، قرآن پس از انقلاب اسلامی از مهجوریت مزمن گذشته، خارج شد و قرار شد که به عرصه زندگی مردم و به صحنه سیاست و اجتماع بازگردد که به نیکوترین وجه بتوان آن را به تصویر کشید.  آرزو می‌کنم بیشتر با قرآن مانوس باشیم و از معارف قرآنی درس بگیریم. البته هر کس موقعیت بالاتری داشته باشد مسئولیت بیشتری هم دارد از این رو مسئولان کشور در قبال این موضوع، مسئولیت سنگین‌تری به عهده دارند.
شایان ذکر است سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان از ششم لغایت هشتم آذر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می گردد.

پیوست:

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: