آخرین اخبار
اخبار > واکنش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیدر تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 302037
 کل بازدید : 1072807
 


 

زمان انتشار خبر: ١٩:٥٧ / 1396/09/29        کد:٥٣٢٩٦٣     

واکنش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

واکنش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیدر تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی

 

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در واکنش به تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام بوده و تکلیف شرعی و انسانی جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و مجاهدت برای آزادی قدس شریف است.

 
 

 
 
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در واکنش به تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام بوده و تکلیف شرعی و انسانی جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و مجاهدت برای آزادی قدس شریف است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متن این اعلامیه به این شرح است:
 
 
رژیم بی‌ریشه، کودک‌کش، قاتل و غاصب اسرائیل  امروز آن‌چنان از ترس رزمندگان جبهه مقاومت به خود می‌لرزد که از سر ناچاری دوباره به جان ملت فلسطین افتاده و پشت سیاست های دولت جنایتکار آمریکا مخفی‌شده است  و التماس می‌کند که متحدانش کاری کنند تا از این باتلاقی که خود در منطقه آفریده رهایی یابد، باتلاقی به عمق جنایات ،آمریکا و داعش که با تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به پایتختی رژیم نامشروع صهیونیستی،  تراژدی مرگباری را برای پایان خودشان در فلسطین اشغالی نوشته‌اند.
بنا به فرموده مقام معظم رهبری همه‌ی حرکاتی که این چند سال در این منطقه خاورمیانه انجام گرفته است - از قضایای سوریه،لبنان تا قضایای عراق و قضایای فلسطین - با این نگاه قابل تفسیر و قابل فهم است:  مسئله این است که این منطقه باید در مشت آمریکا و استکبار  قرار داشته باشد. استکبار می‌خواهد این منطقه را در اختیار داشته باشد؛ در مشت داشته باشد. استکبار این منطقه را لازم دارد و عاملش هم اسرائیل است. همه‌ی این داستان‌ها و قضایای این چند سال با این نگاه، تحلیل می‌شود.
 اینها می‌خواهند هیچ عنصر مقاومتی در این منطقه وجود نداشته باشد و اصل عنصر مقاومت را جمهوری اسلامی می‌دانند.
البته این را درست فهمیده‌اند. اینجا مرکز مقاومت است. اینجا جایی است که ما اگر هیچ اقدامی هم نکنیم، هیچ حرفی هم نزنیم، خود وجود جمهوری اسلامی به ملت‌های منطقه الهام می‌دهد.
 
یک موجودیتی، یک هویتی که علی‌رغم همه‌ی قدرت‌های استکباری و به کوری چشم آنها این‌جور در این منطقه قد کشیده و روزبه‌روز ریشه‌دارتر می‌شود؛ روزبه‌روز قوی‌تر می‌شود. خود وجود این پیکره‌ی عظیم و پرشکوه، خار چشم استکبار است و امیددهنده‌ی به ملت‌ها. بله، اینجا مرکز مقاومت است؛ در این شکی نیست، هر چه در این منطقه میخ اسرائیل بیشتر فرو برود، تسلط استکبار بیشتر بشود، بدبختی این دولت‌ها و ضعف و ذلت این دولت‌ها بیشتر خواهد شد.. یک دولت ذلیل و مطیع و وابسته، یک ملت را مطیع و ذلیل و وابسته می‌کند. این است که ملت‌ها باید به خود بیایند.
لذا نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن محکوم کردن طرح خبیثانه آمریکا در انتقال پایتخت اسرائیل به قدس شریف، حمایت مجدد خود از فلسطین یکپارچه و عاری از اشغالگری و ستم‌پیشگی را اعلام می‌دارد و تأکید می‌کند: قضیه مسجدالاقصی این قبله اول مسلمانان در اولویت مطالبات دنیای اسلام قرار دارد. مسلمانان صاحبان اصلی مسجدالاقصی هستند و دل امت اسلامی به یاد قدس شریف و مردم فلسطین می‌تپد و همچنین ملت‌های مسلمان به‌ویژه مردم مؤمن و انقلابی جمهوری اسلامی ایران، در کنار مردم فلسطین خواهد بود و از آنها در این مبارزه حمایت خواهد کرد.
 
همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای  (مدظله‌العالی) نیز وعده دادند: «فلسطین عزیز بدون تردید سرانجام، آزاد خواهد شد» و مقاومت اسلامی جشن پیروزی را در قدس شریف برگزار خواهد کرد.ما نیز، چون حضرت امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) که فرمود: «ما می‌گوییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.» این سخن را عمیقاً باور داریم و برای تحقق آن تلاش می‌کنیم؛ اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، همان‌طور که داعش زودتر از وعده صادق متلاشی شد و ما عاشق مبارزه با اسرائیل خواهیم بود.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشکاه علوم پزشکی شهید بهشتی آذر 1396

پیوست:

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: